Zábava v Praze

Pražský hrad

Po jedenáct století je Hrad centrem české státnosti, byl sídlem českých knížat a králů, dvakrát sídlem římsko-německých císařů (Karel IV. A Rudolf II.), I sídlem československých a českých prezidentů. Byl založen nejstarším doloženým přemyslovským knížetem Bořivojem asi v 80. letech 9. století. Za jedenáct století existence procházel obdobími úpadku i bouřlivého rozvoje. Na jeho území leží mnoho významných kulturních památek.

hrad praha

Jít ven na náměstí – pozorování kolemjdoucích je bezkonkurenční, jak pro turisty, rodiny, studenti všichni se musí projít na náměstí. Sedět na jedné z laviček, jíst sendvič, a užívejte si! Kromě toho existuje celá řada talentovaných hudebníků – od jazzmanů po rockeri a všechno mezi tím. Praha poskytuje i zábavu v podobě hazardu oblíbené jsou hrací automaty online.

Staroměstský orloj – podívejte se na největší atrakce v celé Praze! Zatímco hodinové znamení, že lidé se seřadí za anticlimactic je, detail a umění orloje z něj dělá jeden z nejkrásnějších v Evropě.

orloj

Prozkoumat katakomby – pod Staroměstskou radnici, najdete řadu katakomb které stojí za prozkoumání. Tady byla první úroveň středověkých domů, které bývaly na náměstí.

Navštívit kostely – Praha má desítky krásných kostelů kde se může turista kulturní obohatit a poznat česku kulturu.

Co ještě stojí za návštěvu?

Muzeum voskových figurín, muzeum miniatur, Kampa na Malé Straně, Petřín – rozhledna, zrcadlová síň, Zlatá ulička – z hradu do města, divadla, město Kutná Hora – chrám sv.Barbory, hrady Karlštejn , Křivoklát,Trója, cesta lodí do ZOO, Národní muzem . Je toho hodně!

prague

Comments are closed.